Jestli se při soukromém podnikání nesmí něco podceňovat, je to otázka ziskovosti. Provoz každého podniku musí být ziskový, musí se tu vždycky končit dostatečně v plusu, tj. příjmy musí o dost přesahovat výdaje. Protože kdyby nebyl zisk dostatečný, musel by se omezovat takový podnikatel ve svých výdajích, musel by omezovat investice do svého podnikání, a kdyby ani to nestačilo, musela by se firma zrušit. Což si ale pochopitelně nikdo nepřeje. Nikdo ze soukromých podnikatelů nechce být chudý a nikdo nakonec nechce přijít o svůj zdroj obživy, o svou firmu, která by jinak neobstála.
Jenže peněz bývá často z nejrůznějších důvodů málo. Zákazníci nemusí dost nakupovat nebo mohou být na jejich straně problémy s placením závazků, dodavatelé mohou zdražovat nebo jinak komplikovat to, co podnikatelé potřebují, mohou zdražovat energie, daně a kdo ví, co všechno ještě, a tak se prostě může situace vyvinout natolik nepříznivě, že už je to prostě nezvládnutelné. A díky čemu ještě ani v takové chvíli soukromí podnikatelé nekrachují a mají naději, že zase bude lépe? Přece díky půjčkám, jimiž si v těžkých okamžicích vypomáhají.
Když si někdo vezme podnikatelskou půjčku, má šanci, že si dá s její pomocí všechny záležitosti do pořádku a pak se mu snad zase začne podnikatelsky dařit. Ale než se tak stane, musí dotyčný přesvědčit některou finanční instituci, aby mu půjčila. A ne všechny půjčky jsou tak výhodné a současně i snadno dostupné jako hypotéka po insolvenci https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-registru/. Zatímco se u takovéto nebankovní hypotéky stačí zaručit nemovitostí a zvládat splácení, chtějí toho poskytovatelé jiných půjček obvykle mnohem víc – prokázání vysokých příjmů, čisté registry dlužníků a podobně. A na rozdíl od zmíněné hypotéky se u ostatních půjček neuspěje, pokud není žadatel naprosto dokonalý. A tak je právě nebankovní hypotéka skvělé řešení.