Když si objednáte zboží v e-shopu, například sušené ovoce, některé firmy vám jej doručí v zip sáčku. Uskutečníte-li objednávku dřevěných korálků, také k vám zřejmě doputují v sáčku se zipem. A mohli bychom ve výčtu využití igelitových pytlíků s uzavíracím mechanismem pokračovat donekonečna. Uzavíratelný sáček se zkrátka stal jedním ze symbolů současné doby, a s jeho existencí počítají stovky, možná tisíce rodin v naší zemi tak, jako spoléhají na dostupnost toaletního papíru.
Sáčky však můžete využít i mimo domov, například pokud cestujete letecky do nějaké exotické destinace. Vložíte jich několik do cestovního zavazadla a pár sáčků poslouží i pro přepravu samotných předmětů uvnitř vašeho kufru.
Kamera, fotoaparát, tablet – pokud ukládáte elektroniku do cestovního zavazadla v letadle, je rozumné uložit ji samostatně každý kus do jednoho sáčku. Tím se zabrání průniku prachu či vlhkosti dovnitř. Samozřejmě se postarejte o to, aby elektronika i sáček byly dostatečně proschlé.
Suvenýry – na cestách lidé sbírají lecjaké suvenýry, například kameny, lastury, větvičky, šišky, samorosty či dokonce mořský písek nebo pobřežní sůl. A kam jinam tyto sypké a polosypké drobnosti umístit, než do pevného zipového sáčku?
Obuv – v zavazadle by měla být obuv uložená mimo ostatní věci a sáček se zipem je k tomu naprosto ideální volbou. Poslouží i pro přezůvky, pokud si je berete s sebou do hotelu a nechcete tu stále chodit v botách.
Špinavé prádlo – použité prádlo se nabízí vkládat do velké igelitové tašky, ale ta nemá žádný uzávěr. A takové patery propocené ponožky z celodenní túry, to už je docela silné kafe, a mít jejich odér k dispozici po celou dobu pobytu v hotelovém apartmá, jistě nemáte zapotřebí. Velký pytel se zipem spolehlivě igelitku nahradí a můžete být v tomto směru naprosto klidní.